OO Crvenog križa u Rasinji
Općinska organizacija Crvenoga križa u Rasinji unatrag dva desetljeća iskazala se brojnim humanitarnim akcijama. Najznačajnija je akcija prikupljanja dragocjene tekućine – krvi od dobrovoljnih darivatelja. Ove godine imamo tri akcije, javljaju se darivatelji s područja cijele Općine Rasinja. Svaki puta se odazove u prosjeku po 50 osoba. Prikupljanje krvi organizira se uz pomoć ekipe iz Zagreba, a Upravni i Nadzorni odbor pripremaju ručak za osoblje. Godišnja članarina društva za odrasle je 12 kuna, a za djecu u školi 6 kuna. Imamo 140 članova i 120 darivatelja. Mnogi od njih krv su dali više od 100 puta. Imamo i puno mladih darivatelja, a aktivan je i pomladak u OŠ Andrije Palmovića u Rasinji koji uspješno vodi prof. Višnja Sesvečan. Surađujemo sa svim udrugama u našem selu. Odazivamo se na sve godišnje skupštine društava i udruga. Održavamo Dječje igralište i izvor vode. Održavamo i grob ravnatelja vlastelinstva Inkey na Mjesnom groblju u Rasinji. Članovi rasinjske organizacije Crvenoga križa posjećuju bolesne i stare kojima daruju skromne darove u skladu s mogućnostima. Imamo puno pomagača u akciji „Solidarnost na djelu“ kojima ovim putem zahvaljujemo. Zahvaljujemo i općinskoj vlasti, učenicima naše škole koji prodaju bonove i tako pomažu djeci slabijeg imovinskog statusa. Zahvalni smo i gradskoj organizaciji Crvenoga križa Koprivnica koji nas uvijek prate u svim akcijama i šalju nam pakete hrane i druge vrste pomoći za naše potrebite i bolesne.
Humanost i solidarnost zahvaljujući ljudima dobra srca oduvijek je egzistirala u životnim sredinama u kojima je briga za čovjeka bila na prvome mjestu. Upravo je Rasinja jedna od takvih mjesta u kojima je humanitarna tradicija ukorijenjena desetljećima.
Još su grofovi Inkey, vlasnici dvorca, bili poznati dobrotvori, od grofa Ferdinanda Inkeya koji je otvarao pučke škole do grofice Franciske Inkey i njezine kćeri Ludmile koje su mnogo vremena, truda i novca posvećivale za pružanje pomoći gladnima, bolesnima, najugroženijima. Taj su primjer humanosti naslijedili žitelji Rasinje i očuvali su je do današnjih dana.